Yhteystiedot

Tälle sivulle on kerätty tällä sivustolla esiteltyjen työmuotojen työntekijöiden yhteystiedot.
Kaikkien Mikaelinseurakunnan työntekijöiden yhteystiedot löytyvät pääsivuilta: www.mikaelinseurakunta.fi

Pasi Jaakkola

Messu- ja yhteisötyö,
Alfa- ja kasvukurssit,
tavoittava työ, miestyö

pasi.jaakkola@evl.fi
040 3417412

Hanne Tuulos

Messu- ja yhteisötyö, Alfa- ja kasvukurssit, tavoittava työ, lemmikkitoiminta.

hanne.tuulos@evl.fi
040 3417017

Kristiina Friman

Maahanmuuttajatyö (persiankieliset, englanninkieliset),
lemmikkitoiminta

kristiina.friman@evl.fi
040 3417384

Jonathan Westergård

Maahanmuuttajatyö (arabiankieliset), nuorisotyö

jonathan.westergard@evl.fi
040 3417608

Elina Westergård

lapsi- ja perhetyö

elina.westergard@evl.fi
040 3417385

Leena Malmivirta

lapsiperheiden Lauma-yhteisö, 

leena.malmivirta@evl.fi
040 3417 399 

Silvia Koski

Musiikki, Kuorotoiminta

silvia.koski@evl.fi
040 3417388

Kristian Luoma

Musiikki, bänditoiminta

kristian.luoma@evl.fi

Sirpa Hiltunen

Nuorisotyö

sirpa.hiltunen@evl.fi
040 3417392

Arno Heinonen

Nuorisotyö

arno.heinone@evl.fi
040 3417403

Minna Väisänen

Maahanmuuttajatyö, kansainvälinen kahvila

minna.vaisanen@evl.fi
040 3417 390

Matti Hernesaho

(Virkavapaalla 1.9.2024 asti.)
Nuorten aikuisten Polku

matti.hernesaho@evl.fi
040 3417 393

Toimitilojen sijainti

Mikaelinkirkko
Osoite: Puistokatu 16, Turku

Mikaelin seurakuntakoti
Osoite: Puistokatu 13, Turku

Mikonmökki ja Klubi-tila
Mikaelin seurakuntakodin pihapiirissä sijaitsevat myös pienempien
porukoiden käytössä olevat kodikkaat Klubi-tila ja Mikonmökki.
Klubi-tilaan pääset sisäpihalle tullessasi oikealla olevan matalan sivusiiven
tuulikaapista. Mikonmökki on puurakennus Puistokadun
portista sisäpihalle tullessasi vasemmallasi.